Najnowszy

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłaci

Czytaj więcej...

Szkolenia

Szkolenia

Odwiedzającym moją stronę dzień dobry mowi Grażyna Kowalska. Razem z grupą konsultantów zapraszamy na szkolenia biznesowe, kursy menedżerskie , szkolenia zawodowe , sprzedażowe dla ludzi b

Potwierdzone szkolenia i konferencje

Potwierdzone szkolenia i konferencje

Uprzejmie zapraszamy I Menedżerów do zakupu dla siebie lub swojej kadry miejsc w zbliżających się programach rozwojowych: Etyka biznesu - cykl podstawowy, hotel „Biały Orzeł” w Tyliczu,

Firmy dla wolontariuszy

Firmy dla wolontariuszy

Wespół z Fundacją Training Projects zachęcamy do udziału w akcji „Firmy dla wolontariuszy”. W ramach realizowanego projektu pracownicy firm mogą wygrać w konkursie całkowicie darmowe tre

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia działające non profit organizują niezwykle wartościowe projekty i zatrudniają do nich pełnych energii wolontariuszy, to odczuwają brak eksperckiego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Doradcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne kursy z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem ngo@wp.pl. 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane instytucje, jak i pojedynczy aktywiści społeczni.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże korzystający ze szkolenia powinni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

motywowanie wolontariuszy

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych mniej doświadczonych stowarzyszeniach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  


Tagi: